Забавник

Среќен роденден Миха!

Ракометар на Кил денеска во Скопје на дуелот против Вардар ќе прослави роденден. Се работи за Словенецот Миха Зарабец, кој денеска ќе наполни 28 години. Ова е добра можност да слави роденден во Скопје,...

Како би се чувствувале светска шампионка да ве сместува во вашата хотелска соба?

Левото крило на Мец и репрезентацијата на Франција одлучи да се вклучи во хотелско-туристичкиот бизнис. Ѕвездата на францускиот ракомет, Мано Ует отвори хостел и собите ги именуваше според нејзините најзначајни успеси. Ракометарката се реши за...

Среќен роденден Матеја!

Првиот избор за голот на репрезентацијата на Македонија, Матеја Серафимова денеска слави роденден. Голманката која покажа добра форма на последните квалификациски дуели брани во првенството на Данска денеска ќе наполни 23 години. Роденден има и...

Среќен роденден Гоце!

Капитенот на Еурофарм Работник, Гоце Ојлески денеска е меѓу славениците на роденден. Се работи за ракометар кој зад себе има одлично искуство со игрите и во Вардар и во Металург, а имаше и интернационална...

Како ракометарка е одлична, но одлична е и како балерина (ВИДЕО)

Социјалните мрежи секогаш се преполни со интересни видео клипови, а еден таков доаѓа и после натпревар во Лигата на шампионите. Ракометарката на Будуќност, Мајда Мехмедовиќ после три години одново е во дресот на шампионот на...

Среќен роденден Васко!

Најискусниот ракометар во редовите на Пелистер, пивотот Васко Димитровски денеска ќе слави роденден. Димитровски е дел од Пелистер уште од 2003 година, а денеска тој ќе го прослави својот 37 роденден. Роденден има и Украинецот...

Во Луксембург мислат на екологијата: Нема веќе пластични шишиња на натпреварите

Ракометната федерација на Луксембург, се приклучи во борбата за почиста животна средина. Од таа причина ќе им забрани на екипите да користат пластични шишиња за еднократна употреба. Во Луксембург се одлучија да се откажат од...

Среќен роденден!

Меѓу денешните славеници има помал број на ракометари од вообичаеното, а се работи за не така познати играчи. Томас Фех од Словачка, кој го носи дресот на Татран Прешов денеска ќе го прослави своето полнолетство. Ракометарката...

Пред дербито: Полицијата ја „чешла“ Арената во Ховде после дојава за бомба

Неколку часа пред одигрувањето на натпреварот меѓу екипите на Ховде и Иштад ИФ во салата добиле телефонски повик при што била упатена закана за поставена бомба во салата каде што вечерва треба да се...

Среќен роденден Дајана!

Ракометарката која во новата сезона настапува во шампионатот на Норвешка, Дајана Јовановска денеска слави роденден. Левиот бек кој е еден под подобрите дефанзивци не беше дел од последниот собир на репрезентацијата, но таа и...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ