ЕУРО2022

Во продажба билети за ЕП: Гледајте ги трите натпревари на Македонија за 40 евра!

Денеска започна продажбата на билетите за натпреварите од Европското првенство што ќе се игра во Македонија, Словенија и Црна Гора. Она што ги интересира македонските љубители на ракометот сигурно се цените на билетите за...

Во Романиja задоволни по ждрепката: Секогаш ни е драго кога имаме силни противници

Женската репрезентација ги доби ривалите за Европското првенство во Македонија, Словенија и Црна Гора, а покрај Холандија и Франција, нашите дами ќе се соочат и со Романија. Селекторот на Романија, Ади Василе имаше свое видување...

Мицевска: Ќе го дадеме последниот атом од силите, противниците доаѓаат во македонскиот вулкан!

Репрезентација на Македонија денес ги доби противниците за Европското првенство 2022, кое ќе се одржи во ноември, а Македонија заедно со Словенија и Црна Гора ќе биде домаќин на континенталниот собир. Ривали на избраничките на...

Савевски: Против најсилните ќе видиме до каде сме!

Репрезентација на Македонија денес ги доби противниците за Европското првенство во кое ние заедно со Словенија и Црна Гора ќе бидеме домаќини. Ждребот ни беше далеку од наклонет и во нашата група „Ц“ добивме...

Пеколен распоред: Македонија отвора со Франција, на крај двобој со Романија

Македонија ги доби селекциите на Франција, Холандија и Романија за ривали на претстојното Европско првенство што ќе се игра во Скопје, Подгорица, Целје и Љубљана. Нашата репрезентација веќе ги знае и термините за натпреварите што...

Седлоска: Во Скопје сите се „луди“ за ракомет, ова ЕП ќе биде голем настан...

Женската репрезентација на Македонија ги доби ривалите за претстојното Европско првенство што ќе се игра во нашата земја, Словенија и Црна Гора. Противници на девојките на Љубомир Савевски ќе бидат селекциите на Холандија, Романија и...

Не можеше полошо: Македонија на ЕП против Холандија, Романија и Франција!

Женската репрезентација на Македонија ги доби ривалите за претстојното Европско првенство што ќе се игра во нашата земја, Словенија и Црна Гора. Македонија ќе биде домаќин на групата Ц. Од вториот шешир нашата селекција за...

Ден за ждрепка, во замокот во Љубљана се „крои“ судбината на Македонија

Денеска во „Замок Љубљана“ со почеток од 17:00 часот ќе биде извршена ждрепката за групите од Европското првенство во Македонија, Словенија и Црна Гора. Четири ракометарки меѓу кои и Македонката Андреа Седлоска, ќе бидат...

Македонија против Холандија или Шведска, Полска би била џек-пот од првиот шешир!

Европската ракометна федерација денеска ги потврди шеширите пред ждрепката за групната фаза на Европското првенство што ќе се игра во Македонија, Словенија и Црна Гора. Македонија се наоѓа во третиот шешир заедно со Словенија, Хрватска...

Познати шеширите пред ждрепката – еве против кои селекции може да игра Македонија

Со одиграните натпревари од последното коло од квалификациите за Европското првенство 2022 година, комплетирана е листата на учесници, што ќе играат во Македонија, Словенија и Црна Гора. По комплетирањето на учесниците, познати се и шеширите...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ