четврток, септември 16, 2021

ЕУРО2022

Навивачите, подгответе се: Билети за ЕП од денеска во продажба – цените од 14...

Машката репрезентација ќе игра против Словенија, Црна Гора и Данска на Европското првенство во Унгарија и Словачка следната година. Македонија се најде во групата А, што ќе се игра во вториот по големина унгарски...

Селекторот на Црна Гора говори со респект: Рогановиќ најави борба против сите

Репрезентацијата на Црна Гора е еден од противниците на Македонија на Европското првенство кое во јануари во 2022 ќе се одржи во Унгарија и Словачка. Селекторот на оваа репрезентација, Зоран Рогановиќ ги сподели првите импресии...

Врањеш: Македонија не е „лоша“, ама групата е поволна

Репрезентацијата на Македонија ги доби противниците за Европското првенство во 2022 година кое ќе се игра во Унгарија и Словачка. Сите селекции во групата А, Данска, Словенија и Црна Гора се добро познати противници. Селекторот...

Георгиевски: Можеше и подобро, ама можеше и полошо

Македонија ги доби противниците на Европското првенство кое ќе се игра во Словачка и Унгарија. Нашата селекција ќе игра во Дебрецин во групата А каде што противници ќе ни бидат Данска, Словенија и Црна...

Македонија ќе игра во „Феникс Арена“ во Дебрецен – капацитетот е 8.500 гледачи (ФОТО)

Машката репрезентација на Македонија ги доби ривалите на ЕП и ќе игра против Словенија, Данска и Црна Гора во јануари следната година. Домаќин на групата А ќе биде унгарскиот град Дебрецен, кој е втор...

Кузмановски: „Новата“ Македонија има квалитет да се надигрува со сите

Машката репрезентација на Македонија ја дозна групата на Европското првенство што ќе се игра следната година. Избраниците на Кире Лазаров ќе се соочат со Словенија, Данска и Црна Гора, а Филип Кузмановски вели дека „новата“...

Традицијата против Македонија – Словенија и Данска подобри во меѓусебните дуели

Репрезентацијата на Македонија во првиот круг на Европското првенство за ривали ги има добро познатите ривали Словенија, Данска и Црна Гора со кои веќе има натпреари на големите натпреварувања. Освен Црна Гора против која на...

Митревски: Не сме фаворити, ама тоа не значи дека ќе се откажеме туку така!

Македонија ќе игра против Словенија, Данска и Црна Гора на Европското првенство следната година. Во унгарскиот град Дебрецен, избраниците на Кире Лазаров ќе имаат тешка задача за место во главната рунда. Голманот Никола Митревски вели...

Лазаров: Одиме по потешкиот пат, уште од утре почнуваме со подготовките за ЕП!

Машката репрезентација на Македонија ги доби ривалите на Европското првенство во Унгарија и Словачка. Ќе играме против Словенија, Данска и Црна Гора во групата А во унгарскиот град Дебрецен. Капитенот и селектор Кире Лазаров вели дека...

Старт против Словенија, а за крај – нов дуел со светскиот првак Данска!

Машката репрезентација ги доби ривалите на Европското првенство во Унгарија и Словачка следната година. Македонија ќе игра во групата А во унгарскиот град Дебрецен, против селекциите на Словенија, Данска и Црна Гора. Според прелиминарниот распоред кој...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ