ВЕСТИ

Почеток на крајот на Челинџ Купот

Овој викенд стартуваше и новото издание на Челинџ Купот во машка конкуренција, додека женскиот сегмент стартува во ноември. Сезонава е последната во која ќе има натпревари од овој куп, бидејќи од следната сезона натпреварувањето...

Вардар славеше на жешкиот терен во Струга

Вардарки имаа многу проблеми во првиот дел да го скршат отпорот на домаќинот. Постојано Стружанка имаше водство сепак, на одмор екипите отидоа со нерешен резултат 14:14. И во продолжението многу не се сменија работите...

Вардар славеше на жешкиот терен во Струга

Ракометарките на Вардар ја остварија третата победа во женската лига на гостувањето кај Стружанка во третото коло од првенството со 29:25. Вардарки имаа многу проблеми во првиот дел да го скршат отпорот на домаќинот. Постојано...

Контроли пред ЕП: Сениорите ќе играат на „Трофеј Карпати“ во Романија!

Машката сениорска репрезентација на Македонија ја очекува настап на Европското првенство во Австрија, Шведска и Норвешка на почетокот на идната година. За таа цел, избраниците на Данило Брестовац, покрај контролите со Италија, Турција и Грузија...

Гевгелија до првите бодови против Алушовски

Во 2. коло од Женската лига екипата на Гевгелија стигна до првите бодови на гостувањето против Алушовски. Гевгелија триумфираше со 35:33. Новајлијата во лигата имаше добар почеток на дуелот и имаше почетна предност 6:2. Во...

Гевгелија до првите бодови против Алушовски

Во 2. коло од Женската лига екипата на Гевгелија стигна до првите бодови на гостувањето против Алушовски. Гевгелија триумфираше со 35:33. Новајлијата во лигата имаше добар почеток на дуелот и имаше почетна предност 6:2. Во...

Димитровски: И покрај промените во тимот, ние ќе се бориме за позитивен резултат

Тимот на Пелистер по подолго време го очекува настап во Купот на ЕХФ, каде за противник го доби швајцарскиот претставник Винтертур. Иако имаше голем број промени во тимот, битолчани сепак најавуваат дека се подготвени за...

МВП на 4. коло во Супер машката лига: Крсте Андоновски (Охрид)

Играчот на Охрид, Крсте Андоновски собра најмногу гласови во анкетата за најдобар играч во 4. коло од Супер машката лига. Со 45% од вкупниот број на гласови тој се најде на првото место така...

Суспензија за осум ракометари затоа што пиеле пиво!

Ракометарите на Кореја се на подготовки во пресрет на квалификацискиот Олимписки турнир кој ќе се игра во Доха. Но, на подготовките во Чинчеон се случил инцидент после кој осум ракометари се суспендирани од репрезентацијата. Било...

Суспензија за осум ракометари затоа што пиеле пиво!

Ракометарите на Кореја се на подготовки во пресрет на квалификацискиот Олимписки турнир кој ќе се игра во Доха. Но, на подготовките во Чинчеон се случил инцидент после кој осум ракометари се суспендирани од репрезентацијата. Било...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ