ВЕСТИ

Црвена Звезда најде замена за Ненад Перуничиќ

Двата порази на стартот од сезоната во шампионатот на Србија беа причина за оставка на Ненад Перуничиќ и заминување од тренерската позиција во редовите на Црвена Звезда. Сепак, не требаше многу за да се...

Црвена Звезда најде замена за Ненад Перуничиќ

Двата порази на стартот од сезоната во шампионатот на Србија беа причина за оставка на Ненад Перуничиќ и заминување од тренерската позиција во редовите на Црвена Звезда. Сепак, не требаше многу за да се...

Екс-пивот на Вардар стана играч-тренер во Унгарија

Екипата на Чурго, која се натпреварува во најсилната лига на Унгарија доби засилување и во стручниот штаб, откако претходно доби и на засилување и на искуство на пивотменската линија во поранешниот играч на Вардар,...

Екс-пивот на Вардар стана играч-тренер во Унгарија

Екипата на Чурго, која се натпреварува во најсилната лига на Унгарија доби засилување и во стручниот штаб, откако претходно доби и на засилување и на искуство на пивотменската линија во поранешниот играч на Вардар,...

Македонци има и во Русија: Поддршка за Ристовска и ЦСКА во дербито со Лада...

Македонската репрезентативка Сара Ристовска во новата сезона ги брани боите на рускиот тим ЦСКА Москва, што за неа е втор интернационален предизвик по трансферот од Крим. Нејзиниот тим денеска го игра дерби дуелот од рускиот...

Двајца играчи заедно дадоа пола голови, Металопластика го доби Мешков

Екипата на Металопластика по поразите во првите две кола од Еурофарм Работник и Загреб во третиот натпревар ја оствари првата победа со СЕХА лигата. На домашен терен избраниците на Веселин Вуковиќ беа подобри од...

Вујовиќ: Не може секој да го победи Веспрем, но наша цел е да го...

Поранешниот тренер на Вардар и селектор на Македонија, Веселин Вујовиќ после враќањето во редовите на ППД Загреб новиот предизвик ќе го има против составот на Еурофарм Работник в сабота во рамки на СЕХА-лигата. Тимот од...

Вујовиќ: Не може секој да го победи Веспрем, но наша цел е да го...

Поранешниот тренер на Вардар и селектор на Македонија, Веселин Вујовиќ после враќањето во редовите на ППД Загреб новиот предизвик ќе го има против составот на Еурофарм Работник в сабота во рамки на СЕХА-лигата. Тимот од...

Шундовски повеќе не е тренер на Констанца, дојде до пријателска разделба (ФОТО)

Екипата на Доброгеа Суд Констанца од денеска е без тренер откако дојде до разделба со стратегот од Битола, Звонко Шундовски. Поранешниот селектор на Македонија, после една година и пет месеци си заминува од клубот...

Шундовски повеќе не е тренер на Констанца, дојде до пријателска разделба (ФОТО)

Екипата на Доброгеа Суд Констанца од денеска е без тренер откако дојде до разделба со стратегот од Битола, Звонко Шундовски. Поранешниот селектор на Македонија, после една година и пет месеци си заминува од клубот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ