ВЕСТИ

Кузманоски: Ова е успешна европска сезона за Еурофарм

Тимот на Еурофарм Работник со победа се одјави од Лигата на шампионите, откако во Битола славеше против Бидасоа Ирун со 25-23. Средниот бек Горан Кузманоски смета дека штотуку завршената сезона за Еурофарм во елитното...

Мојсов: Конечно излегуваме на вистинскиот пат

Тимот на Еурофарм Работник со победа се одјави од Лигата на шампионите, откако во Битола славеше против Бидасоа Ирун со 25-23. Предводникот на домашниот тим, Божидар Мојсов е задоволен од победничкото деби. „За мене ова...

Металург со нов силен меч, убедлив и против Бутел Скопје

После победата над Пролет, Металург забележа уште една во домашното првенство, а овој пат таа беше поубедлива. Против Бутел Скопје тимот од Автокоманда славеше како гост со 30:16. Неизвесно беа само првите неколку минути ког...

Мешков издржа едно полувреме во Келце

Ракометарите на Келце славеа против составот на Мешков Брест со 30-24 во натпревар од 10. коло во групата Б од Лигата на шампионите и се израмнија со бодовите со унгарскиот Веспрем барем до утрешниот...

Билик го спаси Кил од нов шок, го позиционираше кон четврт-финале

Репрезентативецот на Австрија, Никола Билик е херојот на Кил во победата над Монпелје после големо надигрување кое траеше во текот на сите 60 минути. Кил се избори за два бода откако славеше со 33:32...

Победничка одјава на Еурофарм од ЛШ – во Битола падна некогашниот европски првак Бидасоа

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Работник вечерва ја заврши одисејата во Лигата на шампионите. Во Битола гостуваше шпанскиот тим Бидасоа Ирун, кој си замина со пораз од 25-23. На стартот на неважниот натпревар за двете екипи...

Вардар не успеа да ја освои Автокоманда, Металург им се врати на победите

Македонскиот шампион Металург, по поразот на гостувањето кај составот на Куманово и по репрезентативната пауза, се врати на победничките патеки во Женската лига, откако во Автокоманда го победи некогашниот првак Вардар со 30-28. На стартот...

Пролет со комбиниран состав и со очекувани три бода во „Кале“

Екипата на Пролет сосема очекувано дојде до три бода на дуелот против Работнички во натпревар во кој наидe на силен отпор од подмладениот состав на домаќинот победувајќи со 39:23. Во текот на сите 60...

Навивач почина на трибините, но мечот сепак се одигра

Натпреварот од 15. коло во Бундес лигата помеѓу екипите на Фуксе Берлин и Мелсунген започна со задоцнување од 30 минути, а причина за тоа беше што еден навивач почина на трибините. На влезот на трибината...

„Кире Лазаров – тоа е дете на 39-годишна возраст“

Голманот на Нант, Сирил Димулан, стигна до голем јубилеј од 3.000 одбрани во францускиот шампионат. Тој во интервју за француските медиуми покрај за себе, зборуваше и за нашиот Кире Лазаров. Капитенот на македонската репрезентација беше...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ