ВЕСТИ

video

ХЕРОЈ НА ДЕНОТ: Како Никола Митревски го откажа Веспрем (ВИДЕО)

Ракометарите на Еурофарм Работник конечно ја добија наградата за трите минимални и несреќни пораз од по еден погодок во Лигата на шампионите. Во Битола избраниците на Стевче Алушовски го совладаа унгарскиот гигант Веспрем со 26-24,...

Дејвис: Нашите навивачи сигурно не се среќни, но…

Унгарскиот гигант Веспрем е во лоша серија. По двата врзани порази во Лигата на шампионите од Кил и од Монпелје, тиот на Давид Дејвис мораше да се помири и со пораз во регионалната СЕХА...

Алушовски: Оваа победа е награда за несреќните порази во Лигата на шампионите

Екипата на Еурофарм Работник продолжи со перфектната игра во СЕХА-лигата и веќе има три победи на три средби, а денеска во Битола го сруши тимот на Веспрем победувајќи го со 26:24. Стратегот на домашните Стевче...
video

Делириум во соблекувалната на Еурофарм: За Битола, за Работник…(ВИДЕО)

Ракометарите на Еурофарм Работник направија големо изненадување и го совладаа големиот фаворит Веспрем со 26-24 во третото коло од регионалната СЕХА лига. Иако унгарскиот гигант допатува во Битола со најсилен состав (без лесно повредениот Штербик...

Проклетството е симнато: Еурофарм Работник го сруши големиот Веспрем

Екипата на Еурофарм Работник продолжи со перфектната игра во СЕХА-лигата и веќе има три победи на три средби, а денеска во Битола го сруши тимот на Веспрем победувајќи го со 26:24. Еурофарм Работник тргна одлично...

Проклетството е симнато: Еурофарм Работник го сруши големиот Веспрем

Екипата на Еурофарм Работник продолжи со перфектната игра во СЕХА-лигата и веќе има три победи на три средби, а денеска во Битола го сруши тимот на Веспрем победувајќи го со 26:24. Еурофарм Работник тргна одлично...

Митревски правеше чуда 30 минути, ги запре ѕвездите на Веспрем за плус шест на...

Ракометарите на Еурофарм Работник се специјализираа за прво полувреме, па и против Веспрем се наоѓаат во предност после првите 30 минути. Битолчани играат одлично против фаворитот и максимално мотивирано, па на одмор заминаа со...

Митревски правеше чуда 30 минути, ги запре ѕвездите на Веспрем за плус шест на...

Ракометарите на Еурофарм Работник се специјализираа за прво полувреме, па и против Веспрем се наоѓаат во предност после првите 30 минути. Битолчани играат одлично против фаворитот и максимално мотивирано, па на одмор заминаа со...

Веспрем има поддршка во Битола, но во „Боро Чурлевски“ врие како во котел (ФОТО)

Ракометарите на Веспрем играат против Еурофарм Работник во рамки на СЕХА лигата во салата „Боро Чурлевски“ во Битола, а на овој дуел имаат поддршка од трибините. Тимот од Унгарија за кој настапува Дејан Манасков, а...
video

Веспрем има поддршка во Битола, но во „Боро Чурлевски“ врие како во котел (ФОТО)

Ракометарите на Веспрем играат против Еурофарм Работник во рамки на СЕХА лигата во салата „Боро Чурлевски“ во Битола, а на овој дуел имаат поддршка од трибините. Тимот од Унгарија за кој настапува Дејан Манасков, а...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ