ВО ЖИВО: Загреб – Еурофарм Пелистер

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер денеска го игра петтиот натпревар од Лигата на шампионите.

Битолчани ќе му гостуваат на хрватскиот првак Загреб, кој веќе освои три бода по триумфот над Колстад и ремито со Алборг.

Натпреварот од петтото коло во елитното натпреварување меѓу Загреб и Еурофарм Пелистер ќе се игра во „Арена“.

Почетокот на овој дуел е од 18:45 часот, а ќе може да го гледате ТУКА и ТУКА.

*за да го следите мечот преку ЕХФ ТВ ќе ви биде потребна регистрација во неколку чекори.