ВЕСТИ

Дупјачанец: Ова е најважниот натпревар и мора да помогнам

Еден од најискусните ракометари во тимот на Металург, голманот Даниел Дупјачанец вечерва треба да биде големо засилување за металурзите со оглед на тоа што во последниот период не работеше со своите колеги. Поради повреда Дупјачанец...

Радовиш „украде“ бод од Бутел Скопје

Бутел Скопје подобро го отвори натпреварот и имаше предност во текот на првиот дел. Предността од два до три гола ја задржаа и на полувремето кога имаа предност од 12:9. Радовиш постојано беше во...

Мешков издржа едно полувреме кај Веспрем

Екипата на Веспрем имаше сигурно издание на домашен терен против Мешков Брест и славеше со 31:25. После победа во Брест, Веспрем уште еднаш труиумфираше рутински и запиша четири бода во една недела против истиот...

СВЕТОТО ТРОЈСТВО нека му е напомош на Вардар во Келце!

По ремито на домашен терен против Келце во осмото коло од Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар ги чека реванш против истиот ривал на терен на кој немаат ниту една победа во историјата. Згора на...

Лига на шампиони: Вардар во одбрана на позицијата во Келце во мечот на денот

Ракометарите на Вардар денеска гостуваат кај составот на Келце и ќе бидат во обид да го одбранат местото на табелата односно ќе се обидат да останат во трка за 2. позиција со оглед на...

Прва машка лига: Нови пресметки кај прволигашите, но главните дуели се утре

Екипите кои се натпреваруваат во Првата лига денеска и утре ги играат новите дуели, а според програмата следува 8. коло во Групата 1 и 6. коло во Групата 2. Ова ќе бидат нови надигрувања во...

Супер машка лига: Радовиш го чека Бутел Скопје, плеј-офот поблизу или предалеку

Ракометарите на Радовиш денеска ќе играат против Бутел Скопје, а ова ќе биде натпревар на кој мора да паднат одговори околу шансите за пласман во плеј-оф лигата напролет. Според ситуацијата која постои во моментов на...

Женска лига: Дербито се игра во Куманово, паѓа одговор за првата позиција

Екипите кои досега се на максимум и имаат по 27 поени во Женската лига, Металург и Куманово вечерва ќе играат дерби во рамки на 11. коло и ова ќе биде натпревар на кој ќе...

Лазаревски: Имаме шанса против Горење, но мораме да бидеме трпеливи

Еден од ракометарите кои имаат настапи и за сите репрезентативни генерации на Македонија, Милан Лазаревски размислува позитивно пред денешниот дуел против тимот на Горење. Тој верува дека може до добар резултат, но знае дека...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Вардар со четири пикери против Келце (ФОТО)

Денеска од 18:00 часот, тимот на Вардар гостува кај полскиот првак Келце во натпревар од осмото коло во Лигата на шампионите. Двата тима имаат големи проблеми со повреди. Кај Вардар ќе недостига главниот бек шутер...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ