ВЕСТИ

Чаир победнички низ Гевгелија за три од три

Екипата на Чаир оствари и трета победа во Женската лига откако славеше на гостувањето кај Гвгелија со 30:27 во рамки на 4. коло од првенството. Девојките од Чаир остануваат на стопроцентен учинок со три победи...

Чаир победнички низ Гевгелија за три од три

Екипата на Чаир оствари и трета победа во Женската лига откако славеше на гостувањето кај Гвгелија со 30:27 во рамки на 4. коло од првенството. Девојките од Чаир остануваат на стопроцентен учинок со три победи...

ПИОНЕРКИ: Аеродром и Вардар на максимум во група 1, Пелистер и Стружанка главни во...

Изминатиот викенд се одиграа натпреварите од третото коло во пионерскиот шампионат во женска конкуренција. Составите на Аеродром и Вардар ги забележаа и третите победи во исто толку натпревари, а Металург изненадувачки ремизираше со Делчево Вардар. Во...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Металург и Струга го отвораат 6. коло од Супер лигата

Екипите на Металург и на Струга денеска ќе ги одмерат силите во рамки на 6. коло од Супер машката лига и со овој меч ќе биде отворено новото коло. Денеска на програмата се и две...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Металург и Струга го отвораат 6. коло од Супер лигата

Екипите на Металург и на Струга денеска ќе ги одмерат силите во рамки на 6. коло од Супер машката лига и со овој меч ќе биде отворено новото коло. Денеска на програмата се и две...

Лазаров и Нант не видоа мака против Кретеј

Тимот на Нант по поразот од ПСЖ, забележи три победи во францускиот шампионат, а сега ја продолжи серијата, откако славеше на гостински терен кај Кретеј со 27-34. Кире Лазаров и неговите соиграчи немаа поголеми проблеми...

Ни Карачиќ не помогна: Висла Плоцк по три години славеше над Келце!

Полскиот првак Келце, противник на Вардар во групната фаза од Лигата на шампионите, се чини дека оваа сезона ќе има голем ривал во трката за титулата во домашниот шампионат. Пулените на Талант Душебаев загубија на...

Загреб беше блиску до изненадување во Германија, но попушти во финишот

Во првиот натпревар од 4. коло во Лигата на шампионите, Флензбург на домашен терен го совлада Загреб со 20:17. Домашниот состав, во натпревар со малку голови потешко од очекувањата стигна до нова победа. Натпреварот почна...

Загреб беше блиску до изненадување во Германија, но попушти во финишот

Во првиот натпревар од 4. коло во Лигата на шампионите, Флензбург на домашен терен го совлада Загреб со 20:17. Домашниот состав, во натпревар со малку голови потешко од очекувањата стигна до нова победа. Натпреварот почна...

Пелистер 20 минути имаше еден гол, но освои бод против Пролет

Ракометарите на Пелистер и Пролет одиграа интересен натпревар во кој се надигруваа 60 минути и на крајот ги поделија бодовите после нерешените 23:23. И двете екипи одработеа добро на периоди, а и двата тима...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ