Мајстории на Манасков и Георгиевски во Автокоманда (ВИДЕО)

Вардар и полесно од очекуваното извојува сигурна победа среде Автокоманда против новиот домаќин на салата, тимот на Алкалоид и тоа со убедливи 30-22 (15-7). Најважен беше првиот дел од средбата во која Вардар, имаше ладна глава, мирна рака и прецизен шут…

Одбраната и контрите беа најсилното оружје на „црвено-црните“. Но, најдобрите потези вардарци ги направија во второто полувреме.

Прво Дејан Манасков во 44 минута во контра го „излажа“ голманот на Алкалоид и убаво „заби“, а потоа Гоце Георгиевски го имаше и потегот на денот. Повторно во контра само што овојпат ја скри топката позади и оттаму испрати удар за водство од 25-17.

Со новиот триумф Вардар е сигурно прв на табелата и ќе пренесе три бода во плејофот. Алкалоид останува на второто место.

Погледнете ги двете мајстории на Дејан Манасков и Гоце Георгиевски…