Татјана Хмирова стана мајка – се роди Мила (ФОТО)

Некогашната ракометарка на Вардар и поранешна руска репрезентативка, Татјана Хмирова, стана мајка.

Заедно со нејзиниот сопруг Влатко, станаа родители на девојче, кое го доби името Мила.

Хмирова по настапите за Динамо и Вардар, се пресели во унгарскиот Шиофок, пред да ја прекине кариерата.

Минатата сезона кратко беше дел од шпанскиот тим Тенерифе, а потоа се врати во Македонија и реши да се посвети на семејството.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tata (@tatiana71khmyrova)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tata (@tatiana71khmyrova)