Талант се насмеа, ќе има ли вакви насмевки и во новата сезона (ФОТО/ВИДЕО)

Тренерот на Келце, Талант Душебаев, очигледно се забавува за време на подготовките за новата сезона, а како и најголемиот дел од тимовите и во редовите на шампионот на Полска се трудат да биат што е можно поинвентивни.

Во моменти кога играчите се забавуваат, се забавува и тренерот, а очигледно ова може да биде една од ретките можности да биде насмеан и да ужива. Нешто слично тешко дека ќе биде видено кога ќе почнат натпреварите.

Како изгледаше возењето по езерото можете да видите и од фотографијата и од видеото на Инстаграм профилот на Келце.

 

View this post on Instagram

 

🚤 Coach on board! Have a good weekend! More tomorrow in our YT channel❗️

A post shared by PGE VIVE Kielce (@kielcehandball) on