СТРУГА 2020: Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Вардар – Охрид (ЛИНК)

Актуелниот шампион на Европа и тим со најмногу победи на струшкиот турнир, Вардар денеска се враќа на натпреварувањето после неколку години пауза.

Вардарци за прв ривал го имаат Охрид и јасно е кој е фаворит на оваа средба. Тука се очекува „црвено-црните“ да бидат во предност, а дали тоа ќе го искористат ќе се види на теренот. Вардар има нов тим така што за очекување на овој дуел да биде во трка за титулата.

Охрид вчера забележа победа против Бутел Скопје, па денеска останува да се обиде да ја крене играта.

Средбата почнува од 21:15 часот, а можете да ја следите на следните линкови.

ЛИНК 1

ЛИНК 2