Се најдоа на ракометен натпревар: Играа портокали против компири (ВИДЕО)

Секое видео кое е поврзано со ракометот секогаш е интересно, а едно такво доаѓа со тактика направена со помош на портокали и компори.

Портокалите се во напад и се обидуваат да проигруваат со пивот, а компирите се во одбрана 6-0.

Секако интересен момент кој заслужува да се погледне и да се види дали имаше гол.

 

View this post on Instagram

 

🥔 🆚 🍊#handballathome #quédateencasa #stayathome

A post shared by robert1cuesta (@robert1cuesta) on