„Секоја секунда е важна, а Лазаров знае како да ја искористи последната“ (ВИДЕО)

Европската ракометна федерација се потсети на погодокот во последната секунда на капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кирил Лазаров, на средбата против Украина.

Во јануари на ЕП во Австрија, Лазаров буквално со звукот на сирената стрелаше за победа на Македонија над Украина со 26-25.

И покрај оваа победа, нашите момци загубија од Австрија и Чешка, и не успеаја да обезбедат место во следната фаза.

Погледнете го погодокот на Лазаров и уште неколку други во последните секунди…

View this post on Instagram

Every second counts 👊 #ehfeuro2020

A post shared by EHF EURO (@ehfeuro) on