Ретко видена мајсторија на ракометните терени (ВИДЕО)

Младиот репрезентативец на БиХ, Милан Вукшиќ, кој моментално настапува за Извиѓач Љубушки, во натпревар од 19. коло во Супер лигата на БиХ постигна гол кој е навистина реткост на ракометните терени во светот.

Ракометарот на Извиѓач, исто така имаше неколку атрактивни асистенции на Европското првенство во Унгарија и Словачка, а европската ракометна јавност ја воодушеви со својата асистенција кон Владимир Врањеш на натпреварот против Чешка.

Ремек делото на Вукшиќ против Градачац може да го погледнете на видеото во продолжение…