Прославија две години брак – Дембеле и Павловиќ уживаат со плодовите од вардаровата љубов! (ФОТО)

Некогашната ракометарка на Вардар, Сираба Дембеле и поранешниот фудбалер на „црвено-црниот“ тим, Игор Павловиќ, денеска прославија две години откако стапија во брак.

Нив судбината ги спои во Скопје, додека двајцата беа дел од вардаровото семејство, а иако потоа кариерите ги градеа во различни држави, сепак љубовта беше посилна.

Како плод на таа љубов се родија близнаци, со кои двајцата горди родители ќе живеат во главниот град на Романија, со оглед на тоа што Дембеле игра во тимот на ЧСМ Букурешт.

View this post on Instagram

2 ans ❤️❤️ @pavlovic1gor

A post shared by DEMBELE SIRABA (@sirab86) on

View this post on Instagram

Mes hommes 💙💙💙 @pavlovic1gor

A post shared by DEMBELE SIRABA (@sirab86) on

View this post on Instagram

epizoda 1, dorucak 😤🙉🙈🙊

A post shared by Pavlovic Igor (@pavlovic1gor) on