По долгата врска со македонски фудбалер, екс вардарка си „ќари“ пејач од „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Поранешната членка на Вардар и поранешна црногорска репрезентативка, Андреа Кликовац, се пофали со новиот дечко.

Станува збор за црногорскиот пејач Угљеша Радоњиќ, кој е познат по учеството во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Кликовац додека настапуваше во Вардар беше во долга врска со македонскот фудбалер Дарко Глишиќ.

Таа потоа се пресели во Унгарија и играше за Кишварда, а сега е дел од романскиот ѕвезден тим ЧСМ Букурешт.