Полна февруарска агенда за Вардар во Лигата на шампионите

Европската ракометна федерација го објави распоредот за последните четири натпревари од елитните групи во Лигата на шампионите.

Ракометарите на Вардар ги чекаат уште четири натпревари, на гости кај Кил и Порто, како и домашните мечеви со Мотор и Монпелје.

По завршувањето на континенталниот собир во Австрија, Шведска и Норвешка, нема да има многу време за одмор, па Вардар на 5 февруари ќе гостува кај „зебрите“. Групната фаза европскиот првак ќе ја заврши на 29 февруари.

Распоред на натпревари:

05/02, 19:00, Кил – Вардар
15/02, 17:30, Вардар – Мотор Запорожје
22/02, 19:30, Порто – Вардар
29/02, 17:30, Вардар – Монпелје