Олимписки игри летово нема во Токио, но има во Унгарија (ВИДЕО)

Екипите годинава се максимално интересни кога е во прашање смислување на игри или начини за кревање на тимскиот дух. Најновoто видео доаѓа од Унгарија.

Во тимот на Ѓер смислија неколку игри и си направија мали Олимписки игри со цел атмосферата да се крене на највисоко можно ниво и да се ужива на подготовките.

Како изгледаше на овие игри погледнете во видеото во продолжение.

 

View this post on Instagram

 

. . . #hajraeto #hajragyor #gyor #eto #teambuilding #rambo

A post shared by Győri Audi ETO KC (@gyoriaudietokc_official) on