Одигра одлична сезона во ЛШ, па си уживаше на луксузен одмор во Дубаи и Сејшели (ФОТО)

Словенечкиот плејмејкер Сташ Скубе одигра одлична сезона во Лигата на шампионите во дресот на Мешков Брест.

По Ваилупов и Паниќ, Скубе беше трет стрелец во белорускиот тим кој направи историски резултат и играше во четвртфиналето против европскиот првак Барса.

По крајот на сезона, во која беше освоена дупла круна на домашно тло, Скубе и неговото семејство си дозволија луксузе одмор.

И тоа не еден, туку два – во Дубаи и на Сејшели…