Нова тура натпревари: Алкалоид на мегдан на Вардар, братски двобој во Битола

По младинската и пионерската, денеска стартува и кадетската лига во машка конкуренција, во која сезона ќе играат 26 екипи поделени во пет групи по региони.

Бутел Скопје ќе гостува кај Аеродром, додека Металург оди на мегдан на Голден Арт. Покрај езерското дерби во Суперлигата, ќе има исто такво и во кадетска конкуренција, додека Алкалоид ќе му гостува на Вардар.

Кај пионерите, непоразениот Тиквеш го пречекува Радовиш, додека исто како и кај кадетите, ќе има двобои меѓу Голден Арт и Металург, како и Аеродром и Бутел Скопје.

Кај кадетките, Металург го чека Вардар, а ќе има и два охридско-битолски дуели меѓу Сани и Пелистер, односно меѓу Лихнид и Феникс.

Кадети, 1 коло, распоред:

Група А
05/12, 17:00 часот, КЛ7 Свети Николе – Тиквеш
05/12, 13:00 часот, Младост Богданци – Борец
05/12, 10:00 часот, Бисинов – Текстилец

Група Б
04/12, 12:30 часот, Аеродром – Бутел Скопје
05/12, 18:30 часот, Работнички – Ангели Волково
05/12, 19:30 часот, Голден Арт – Металург

Група В
05/12, 13:00 часот, Македонија ЃП – Пролет
05/12, 13:00 часот, Куманово – Металург РА
05/12, 12:00 часот, Вардар – Алкалоид

Група Г
03/12, 17:30 часот, Еурофарм Пелистер – Преспа Вардар
05/12, 19:30 часот, Прилеп – Еурофарм Пелистер 2

Група Д
05/12, 12:00 часот, Охрид – Струга
04/12, 14:30 часот, Енхалон – Сани

Пионери, 3 коло, распоред:

Група А
04/12, 14:00 часот, Бисинов – Вардар
06/12, 19:30 часот, Голден Арт – Металург
Куманово слоб.

Група Б
04/12, 16:30 часот, Охрид – Преспа Вардар
04/12, 15:00 часот, Еурофарм Пелистер – Еурофарм Пелистер 2
Младост Јуниор слоб.

Група В
03/12, 19:30 часот, Аеродром – Бутел Скопје
05/12, 11:00 часот, Скопје – Рисови
Алкалоид слоб.

Група Г
04/12, 15:00 часот, Тиквеш – Радовиш
04/12, 12:00 часот, Вардар Неготино – Младост Богданци
Прилеп слоб.

Група Д
04/12, 12:00 часот, Струга – Асови Кичево
05/12, 18:00 часот, Сани – Јехона
КЛ7 Струга слоб.

Кадетки, 3 коло, распоред:

Група А
05/12, 13:00 часот, Металург – Вардар
04/12, 20:30 часот, Шампион – Илинден Вардар
05/12, 17:00 часот, Ѓорче Петров – Куманово

Група Б
05/12, 19:30 часот, Сани – Пелистер
04/12, 12:00 часот, Лихнид – Феникс
05/12, 14:30 часот, Стружанка – Јехона

Група В
04/12, 14:00 часот, Брегалница Плус – Деспина
05/12, 11:00 часот, Гевгелија – Делчево Вардар