Нова тага во Охрид – Почина 17 годишен ракометар

Во екипата на Охрид нова тага откако почина млад ракометар на овој тим. Денеска пристигна вест за смртта на 17-годишниот Јован Николоски.

Станува збор за ракометар кој играше во младинските категории.

Клубот се прости со младиор ракометар, а нема информации околу причините за прераната смрт.