Некој е уште во карантин, некој тренира, а некој се шета по плажите во Тунис (ФОТО)

Секој слободен момент после напорна сезона беше добредојден за сите ракометари и ракометарки, но сезонава работите се сосема поинакви.

Дел од нив уште се во карантин и така се подготвуваат за новата сезона со индивидуални тренинзи.

Друг дел од ракометарите и ракометарките се на тренинзи со клубовите.

 

View this post on Instagram

 

🌊

A post shared by Asma Elghaoui (@asma.elghaoui) on

Сепак, има и такви кои уживаат по плажите низ светот. Ракометарката на Влчеа, Асма Eлгауи ужива во својата татковина Тунис.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Asma Elghaoui (@asma.elghaoui) on

Таа е родена во оваа земја, но од 2018 година настапува за репрезентацијата на Унгарија.