НАЈ НАЈ НАЈ ГОЛОВИ: Дибиров од мртов агол и Периќ и Радовиќ со цепелин

Во 2021 година имаше многу убави погодоци и атракции, но два од нив заслужуваат да бидат одбележани.

Тимур Дибиров беше меѓу најредовните играчи на Вардар со атракција, а една таква акција заврши со погодок од мртов агол против тимот на Кил. Ландин беше немоќен.

 

И ракометарите на Еурофарм Пелистер имаа свои моменти. На еден од дуелите против Татабања Периќ и Радовиќ поделија убав цепелин и покажаа дека можат да бидат атрактивни.