PM - Germany vs Egypt, IHF 2023 Men's World Championship - POLAND, SWEDEN, Stockholm, 27.01.2023., Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

Најдобрите светски судии ќе ја делат правдата во Автокоманда

Овој викенд на домашна сцена ќе се одигра 7. коло во суперлигашкиот плеј-оф/аут.

Најинтересно се очекува да биде во Автокоманда каде Алкалоид ќе го предизвика актуелниот шампион на Македонија, Вардар.

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) ги делегираше официјалните лица за натпреварите од споменатото коло.

Правдата на дуелот меѓу Алкалоид и Вардар ќе ја делат Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, додека делегат ќе биде Ацо Николовски.

Натпреварот меѓу избраниците на Кире Лазаров и ,,црвено-црните” ќе се одигра во сабота, односно на 1 април, со почеток од 20:00 часот.