Наместо на 1 февруари, Вардар ќе стартува порано со натпреварите

Ракометарите на Вардар ќе ги започнат подготовките за вториот дел од сезоната на 11 јануари во некомплетен ростер.

Долгата серија натпревари од десет меча што требаше да се игра од 1 февруари, ќе започне на 28 јануари, откако беше променет терминот на средбата со Војводина.

Тој натпревар со српскиот првак требаше да се игра на 28 февруари има нов термин и ќе се игра на 28 јануари, додека и средбата со Мотор Запорожје доби нов датум.

Наместо претходно договорениот термин 13 февруари, овој дуел ќе биде на програмата на 28 февруари, бидејќи вардарци во меѓувреме ќе треба да ги играат и редовните и одложените натпревари од Лигата на шампионите.

28.јан 00:00 Вардар Војводина СЕХА лига, 3 коло
01.фев 00:00 Вардар Нексе СЕХА лига, 2 коло
04.фев 20:45 Порто Вардар Лига на шампиони, 9 коло
09.фев 18:45 ПСЖ Вардар Лига на шампиони, 6 коло
11.фев 00:00 Фленсбург Вардар Лига на шампиони, 11 коло
14.фев 18:00 ПИК Сегед Вардар Лига на шампиони, 3 коло
17.фев 00:00 Вардар ПИК Сегед Лига на шампиони, 12 коло
21.фев 18:00 Вардар Елверум Лига на шампиони, 2 коло
24.фев 00:00 Елверум Вардар Лига на шампиони, 13 коло
28.фев 00:00 Мотор Запорожје Вардар СЕХА лига, 3 коло