Металари и Николовски ќе делат правда во ЕХФ Купот

Европската ракометна федерација ги делегираше официјалните лица за реванш натпреварите од третото квалификациско коло во ЕХФ Купот.

Единствени од нашите арбитри што беа делегирани се Исмаил Металари и Ненад Николовски, кои ќе ја делат правдата на дуелот во Белгија, меѓу Бошолт и Ла Риоха.

Во последното коло од Лигата на шампионите, кое е на програмата следната седмица, ќе има работа за тројца Македонци.

Делегирање на македонските судии и делегати:

23/11, 20:15, Бошолт – Ла Риоха, ЕХФ Куп (Исмаил Металари и Ненад Николовски)
27/11, 19:00, Кристијанштад – Висла Плоцк, Лига на шампиони (Марјан Начевски)
01/12, 19:00, Фленсбург – Алборг, Лига на шампиони (Славе Николов и Ѓорѓи Начевски)
09/12, 17:15, Вардар – Татран Прешов, СЕХА лига (Драган Начевски)
10/12, 19:00, Мотор Запорожје – Војводина, СЕХА лига (Славе Николов и Ѓорѓи Начевски)
10/12, 19:00, Мотор Запорожје – Војводина, СЕХА лига (Ацо Николовски)
11/12, 19:00, Загреб – Спартак Москва, СЕХА лига (Марјан Начевски)
14/12, 19:00, Загреб – Веспрем, СЕХА лига (Димитар Митревски и Благојче Тодоровски)