МВП на 5. коло од плеј-оф/аут во Супер машката лига – Давор Палевски (Пролет)

Левото крило на Пролет, Давор Палевски, го добива признанието за најкорисен играч, односно МВП на 5 коло од плеј-оф/аут од Супер машката лига.

Палевски освои околу 36% од гласовите, а второпласираниот Мартин Карапалевски собра 22% од гласовите.

Левото крило на Пролет ја продолжува одличната форма што ја имаше во регуларниот дел од сезоната и во плеј-аут.

Во трка за МВП беа уште и Благојче Трајкоски, Емилијан Ѓорговски, Реваз Чантурија, Елмир Граџан и Куни Моралес.