МВП на 3. коло од плеј-оф/аут во Супер машката лига – Владан Кастратовиќ (Струга)

Организаторот на играта на Струга, Владан Кастратовиќ, го добива признанието за најкорисен играч, односно МВП на 3 коло од плеј-оф/аут од Супер машката лига.

Кастратовиќ освои околу 60% од гласовите, а второпласираниот Мартин Томовски собра 17% од гласовите.

Плејмејкерот на стружани ја продолжува одличната форма и во плеј-аутот и на Радовиш му даде седум гола.

Во трка за МВП беа уште и Стипе Мандалиниќ, Мирко Мајиќ, Владимир Јевтиќ, Гоце Георгиевски и Куни Моралес.