Лемго, Еурофарм Пелистер, па Рајн Некар Левен – три меча за шест дена!

Тимот на Фуксе Берлин има тежок распоред во Бундес лигата и во Лигата на Европа во овие шест дена.

Во текот на вчерашниот ден на домашен терен, „лисиците“ славеа против Лемго со 32-26, иако гостите парираа одлично во најголем дел од мечот.

Утре Фуксе Берлин доаѓа во Битола и ќе го одигра натпреварот против Еурофарм Пелистер во Лигата на Европа, но за три дена го чека уште еден тежок меч.

„Лисиците“ в четврток гостуваат во Манхајм кај Рајн Некар Левен, па битолчани би можеле да го искористат жестокиот ритам на германската екипа.

Мечот меѓу Еурофарм Пелистер и Фуксе Берлин се игра утревечер во „Боро Чурлевски“ со почеток од 18:45 часот.

Пешевски: Фуксе е тим со многу ѕвезди, ќе ни треба голема поддршка од навивачите и среќен ден

Валтер: Имаме многу проблеми, но во Битола се е можно!