Лембанов прозиваше, Пролет „запали“ мотори (ФОТО)

Екипата на Пролет со денешниот тренинг го означи стартот на подготовките за новата натпреварувачка сезона, во која тимот влегува со амбиции за влез во плеј-офот и бркање место кое води во Европа.

На првата прозивка на тренерот Алексо Лембанов присуствуваа сите ракометари, вклучувајќи ги и новите засилувања на тимот, Стефан Кочаров, Филип Арсеновски и Антонио Николовски.

Двајцата ќе бидат значително освежување за пивотменската позиција, како и за играта во одбрана на тимот на Пролет.

Предвидено е тимот да тренира по два пати дневно, потврдено е учеството на Пролет на турнирот во Прилеп, а наскоро ќе бидат договорени и преостанатите пријателски натпревари во овој подготвителен период.