Лазаров со одлична партија, Нант само до реми

Тимот на Нант, каде што игра Кире Лазаров, освои само бод против составот на Екс ан Прованс во мечот што заврши 23-23.

Maкедонскиот капитен и селектор беше стрелец на шест погодоци, а три од нив беа со удар од седум метри.

Најдобар стрелец во Нант беше левото крило Валеро Ривера кој успеа да постигне седум голови.

Следен предизвик за Нант и Лазаров ќе биде натпреварот против Кил во Лигата на шампионите.