Лазаров не знае за пораз во Германија – десет од десет со Интерактив

Филип Лазаров има одличен старт на тренерската позиција во германскиот Интерактив, или попознат како Ратинген.

Интерактив со Лазаров на клупата има десет победи на десет натпревари, а последната беше остварена на гостински терен.

Тимот на поранешниот македонски репрезентативец славеше кај Ахен со 39-37, а балканската колонија беше најдобра на теренот.

Грбавац (Извиѓач, Анже) даде десет гола, по седум пати погодија Нуиќ (Бешикташ, Нексе) и Сабљиќ, додека четири пати во листата на стрелци се запиша Маркотиќ (Мешков Брест, Нексе, Штутгарт).

Интерактив под водство на Лазаров по десет кола има 20 бода и ако продолжи во ист стил на крајот на сезоната ќе разигрува за место во Третата Бундес лига.