Кога не играте натпревари, ќе берете грозје кај спонзорот (ФОТО)

После напорниот подготвителен период во пресрет на новата сезона, ракометарите на Нексе имаа можност да се приклучат на традиционалната берба на лозјата „Феравина“.

Ракометарите имаа невообичаен начин за дружење и секако добередојден ден за опуштање пред предизвиците во сезоната кои им следат, а заедно со нив беше и нивниот тренер.

Бербата на лозјата е во полн ек, а ракометарите на Нексе можат да се пофалат со работата која ја завршија што може да се види на фотографиите.

Денот беше исполнет со забава и дружење…