Кога голманите имаат прецизен шут: Сакаше да асистира, топката заврши во голот (ВИДЕО)

Ракометaрката на Ростов Дон, голманката Галина Габисова имаше одличен момент.

Таа покажа дека знае да постигнува и голови, а овој пат го направи тоа од својот простор. Сепак, погодокот беше сосема случаен.

Габисова сакаше да асистира, но откако топката не беше фатена од нејзината колешка истата заврши во голот на противникот. Погледнете!