Калараш шокираше со новиот имиџ! (ФОТО)

Најдобрите две македонски екипи, Вардар и Еурофарм Пелистер, одиграа пријателски натпревар кој го добија „црвено-црните“ со 32-28.

Ова беше неофицијално деби за новиот стратег на шампионот, Стевче Алушовски, додека Жељко Бабиќ на клупата на битолчани е веќе трет натпревар.

Сепак не беа тие во преден план, туку рускиот репрезентативец Глеб Калараш, кој се појави со нов имиџ и ги шокираше малкуте присутни во СЦ „Јане Сандански“.

Тој на почетокот на сезоната се појави како „блондинка“, а сега таа боја ја замени со сина…