Измамува воздишки кај момците – жешки фотографии од најубавата ракометарка (ФОТО)

Последното засилување за ЧСМ Букурешт, голманката Тес Вестер потпиша со клубот на две години, а од Букурешт го потврдија трансферот. Холанѓанката ќе формира дуо со норвешката интернационалка Мари Давидсен.

27-годишната голманка е многу активна на социјалните мрежи, особено на Инстаграм каде шти има над 160 илјади следачи. Вестер е една од најубавите ракометарки, а тоа лесно може да се потврди според фотографиите објавени на оваа социјална мрежа.

За нејзините квалитети говорат освоените одличја со репрезентацијата на Холандија, односно пет медали во последните пет години. Уште една потврда за квалитетите на Вестер е и признанието за најдобар голман на светските првенства во 2015 и 2019 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tess Lieder (@tessiewester)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tess Lieder (@tessiewester)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tess Lieder (@tessiewester)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tess Lieder (@tessiewester)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tess Lieder (@tessiewester)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tess Lieder (@tessiewester)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tess Lieder (@tessiewester)