DCIM100GOPROGOPR2596.JPG

Загревање за ракомет со скокови од карпи (ФОТО)

Ракометарките на хрватскиот шампион Подравка имаа предизвикувачки тим билдинг на реката Мрежница каде што се испробаа во адреналински спортови како што се скок во вода од карпи и рафтинг.

Заедно со ракометарките беше и тренерот Златко Сарачевиќ кој исто така не пропушти ниту една од содржините кои ги правеа ракометарките и тој се испроба во скок во вода. Попладнето беше искористено за уживање покрај базен и одбојка на песок.

Подравка ги започна подготовките пред дваесетина дена, а веќе ги одигра и првите контролни натпревари. На првиот дуел против Осијек остварија победа, а на вториот загубија минимално од унгарскиот Шиофок.

Што сè правеа хрватските ракометарки погледнете на следниве фотографии.

Nakon što smo prošlog tjedna počeli s pripremama za novu sezonu, jučer smo, stručni stožer i rukometašice, zajedno bili…

Публикувахте от Rukometni klub Podravka Vegeta в Петък, 31 юли 2020 г.