Екс-голманката од Вардар со предизвик: Слушни го коментаторот на ЕХФ и брани (ВИДЕО)

Поранешната голманка на „црвено-црните“, Бразилката Маиса Песоа во моментов е на голот на екипата на Ростов Дон.

Во паузата од натпреварувањето таа се вклучи во предизвикот „Слушај го коментаторот на ЕХФ и брани“.

Интересен момент кој е добар предизвик да се направат различни видеа и да се избере кој најдобро брани удар од седум метри.