Екс вардарецот што падна на допинг поради кокаин, се врати на терените!

Поранешниот десен бек на Вардар, Дмитри Киселев се врати на ракометните терени на дуелот од рускиот шампионат меѓу ЦСКА Москва и Сунгул Снежинск, пишува „Брз Центар“.

ЦСКА Москва едвај го победи аутсајдерот со 29-27, а некогашниот вардарец беше најдобар на теренот со седум голови.

Тој беше суспендиран на три месеци и не смееше да игра официјални натпревари под капата на руската федерација од 8 јуни до 8 септеммври. Киселев падна на допинг тест, а во неговиот примерок имаше присуство на кокаин.

Иако за неговата суспензија беше откриено на почетокот на август, сепак таа почнала од 8 јуни кога падна на допинг тестот, па десниот бек веќе е активен на терените.