ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Стартува Бундес лигата, Кузмановски и Хановер го чекаат Лајпциг

Денеска стартува новата сезона во Бундес лигата со четири натпревари кои се на программата, а меѓу нив и оној на Филип Кузмановски и Хановер против составот на Лајпциг.

Вецлар, во чиј стручен штаб е Филип Миркуловски ќе игра на гостински терен кај Ерланген.

Има натпревари во данскиот шампионат, во женскиот шампионат на Романија, како и во швајцарското првенство, каде Мартин Поповски и Амичитија ќе играат против Кројзлинген.

Во Романија, Дунареа Браила на Јована Саздовска и Марија Штериова ќе игра на домашен терен против Залау, додека Магура Чиснадие на Елена Ѓорѓиевска ќе гостува кај Миовени.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

19:00 ХОЛСТЕБРО – КОЛДИНГ (ДАНСКА)

19:05 ЕРЛАНГЕН – ВЕЦЛАР (ГЕРМАНИЈА)

19:05 ХАМБУРГ – ФЛЕНСБУРГ (ГЕРМАНИЈА)

19:05 ХАНОВЕР – ЛАЈПЦИГ (ГЕРМАНИЈА)

19:05 ЛЕМГО – ГУМЕРСБАХ (ГЕРМАНИЈА)

19:15 ЛАРВИК – КРИСТИЈАНСАНД (НОРВЕШКА)

12:00 ГАЛАЦИ – КРАЈОВА (РОМАНИЈА)

16:00 БИСТРИЦА – ВАЛЧЕА (РОМАНИЈА)

16:30 ДУНАРЕА БРАИЛА – ЗАЛАУ (РОМАНИЈА)

17:00 СЛАТИНА – БАЈА МАРЕ (РОМАНИЈА)

17:00 МИОВЕНИ – МАГУРА (РОМАНИЈА)

19:00 ОНЕРЕДС – КРОПСКУЛТУР (ШВЕДСКА КУП)

19:30 ХЕЛСИНБОРГ – ХУДИНГЕ (ШВЕДСКА КУП)

19:00 АМИЧИТИЈА ЦИРИХ – КРОЈЗЛИНГЕН (ШВАЈЦАРИЈА)

19:15 БЕРН – БАЗЕЛ (ШВАЈЦАРИЈА)

19:30 КРИЕНС – ВИНТЕРТУР (ШВАЈЦАРИЈА)

19:30 СЕНТ ГАЛЕН – КАДЕТЕН (ШВАЈЦАРИЈА)

20:00 СУР АРАУ – ВАКЕР ТУН (ШВАЈЦАРИЈА)