Денеска на терените: Полуфинале во Купот на Македонија за жени

Продолжуваат борбите за трофеите во Купот на Македонија, откако мажите ги одиграа полуфиналињата денеска на ред се дамите. Куманово ќе се сретне со Металруг додека Чаир ќе игра против Ѓорче Петров.

Стандардно саботите се исполнети со голем број натпревари ширум Европа, а покрај купот во Македонија продолжуваат и натпреварите во Првата лига.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:00ч

БИДАСОА ИРУН – ВАЉАДОЛИД (ШПАНИЈА 1. ЛИГА)

КРОНОН – МЕШКОВ БРЕСТ (БЕЛОРУСИЈА 1. ЛИГА)

13:00ч

АЛКАЛОИД – РАБОТНИЧКИ (ПРВА ЛИГА, ПЛЕЈ-ОФ)

14:00ч

КУМАНОВО – МЕТАЛУРГ (КУП НА МАКЕДОНИЈА, ЖЕНИ)

15:30ч

ХЕРНИНГ ИКАСТ – БИРИГХАЈМ (ЛИГА НА ЕВРОПА, ЖЕНИ)

БЕНФИКА – БЕЛЕНЕНСЕС (ПОРТУГАЛИЈА 1. ЛИГА)

16:00ч

АГУАС САНТАС – СПОРТИНГ (ПОРТУГАЛИЈА 1. ЛИГА)

ПОРТО – САНЈОАНЕНСЕ (ПОРТУГАЛИЈА 1. ЛИГА)

17:00ч

ЧАИР – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (КУП НА МАКЕДОНИЈА, ЖЕНИ)

КУЕНКА – ТОРАВЕЛАГА (ШПАНИЈА 1. ЛИГА)

ЛА РИОХА – БЕНИДОРМ (ШПАНИЈА 1. ЛИГА)

18:00ч

ЈУНИОР КВ – ВАРДАР НЕГОТИНО (ПРВА ЛИГА ПЛЕЈ-ОФ)

КИЧЕВО – ПАРТИЗАН (ПРВА ЛИГА, ПЛЕЈ-АУТ)

ФЕНИКС – ОВЧЕ ПОЛЕ СУ (ПЛЕЈ-АУТ, ЖЕНИ)

ВИБОРГ – БАЈА МАРЕ (ЛИГА НА ЕВРОПА, ЖЕНИ)

ВЕСПРЕМ – ДАБАС (УНГАРИЈА 1. ЛИГА)

ЦВИКАУ – НЕКАРСУЛМЕР (БУНДЕСЛИГА 1, ЖЕНИ)

18:30ч

БЕРГИШЕР – МИНДЕН (БУНДЕС ЛИГА 1)

АНТЕКЕРА – БАРСЕЛОНА (ШПАНИЈА 1. ЛИГА)

НАВА – ХУЕСКА (ШПАНИЈА 1. ЛИГА)

19:00ч

ПСЖ – ТУЛУЗ (КУП НА ФРАНЦИЈА)

ЕМСДЕТЕН – ЕСЕН (БУНДЕСЛИГА 2)

20:00ч

АДЕМАР – АНАИТАСУНА (ШПАНИЈА 1. ЛИГА)

МАЛАГА – ГРАН КАНАРИЈА (ЕВРОПСКИ КУП)

20:30ч

ФУКСЕ БЕРЛИН – ЛАЈПЦИГ (БУНДЕ ЛИГА 1)

21:30ч

СИНФИН – КАНГАС (ШПАНИЈА 1. ЛИГА)