Денеска на терените: Металург и Вардар на дерби, го комплетираат колото

Во ден кога има четири средби во машката и еден во женската Лига на шампиони ќе биде одигран еден натпревар од Супер женската лига.

Се работи за дуелот меѓу Металург и Вардар кој не беше одигран минатиот викенд бидејќи вардарки играа во Европскиот куп.

Денеска тие ќе имаат натпревар од Супер лигата, а ова ќе биде дерби на денот.

Покрај тоа ќе има интересни средби и во Лигата на шампионите, па ова ќе биде интересен ден.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

13:30ч

ДИНАМО СУНГУЛ – САРАТОВ (Русија Супер машка лига)

14:30ч

АКБУЗАТ – ПЕРМ (Русија Супер машка лига)

15:00ч

ХРАНИЦЕ – ПЛЗЕН (Куп на Чешка)

15:30ч

АСТРАХАНОЧКА – ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД (Русија Супер женска лига)

16:00ч

МЕТАЛУРГ – ВАРДАР (Македонија, Супер женска лига)

16:30ч

РОСТОВ ДОН – ЛАДА ТОЉАТИ (Русија Супер женска лига)

17:00ч

ДУКЛА ПРАГА – КАРВИНА (Куп на Чешка)

КРАСНОДАР – СТ. ПЕТЕРСБУРГ (Русија Супер машка лига)

ТАГАНРОГ – ДИНАМО АСТРАХАН (Русија Супер машка лига)

18:00ч

ДЕБРЕЦЕН – ДУНАЈВАРОШ (Унгарија 1, жени)

ШИФОК – МТК (Унгарија 1, жени)

ВАЦИ – ШОМБАТЕЛИ (Унгарија 1, жени)

ДРАМЕН – БЕРГЕН (Норвешка 1)

САНДЕФЈОРД – КОЛСТАД (Норвешка 1)

ФАНА – ТЕРТНЕС (Норвешка 1, жени)

ФЛИНТ – СТОРХАМАР (Норвешка 1, жени)

МОЛДЕ – ЛАРВИК (Норвешка 1, жени)

18:30ч

АЈАКС КОПЕНХАГЕН – КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

ХЕРНИНГ ИКАСТ – РИНГКОПИНГ (Данска 1, жени)

ХОРСЕНС – АРХУС (Данска 1, жени)

ОДЕНЗЕ – ХОЛСТЕБРО (Данска 1, жени)

ЃЕР – ФЕРЕНЦВАРОШ (Унгарија 1, жени)

ХАСЛУМ – НОТЕРОЈ (Норвешка 1)

КРИСТИЈАНСАНД – АКЕР (Норвешка 1, жени)

РОМЕРИКЕ – СОЛА (Норвешка 1, жени)

18:45ч

ЕЛВЕРУМ – МОНПЕЛЈЕ (Лига на шампиони)

МЕШКОВ БРЕСТ – ППД ЗАГРЕБ (Лига на шампиони)

МОТОР – ВЕСПРЕМ (Лига на шампиони)

19:00ч

ФРЕДЕРИЦИЈА – КОЛДИНГ (Данска 1)

РУНАР – ХАЛДЕН (Норвешка 1)

20:00ч

БЕЗАНСОН – ТУЛОН (Франција 1, жени)

ДИЖОН – ПЛАН ДЕ КУКУС (Франција 1, жени)

ПАРИЗ 92 – МЕРИЊАК (Франција 1, жени)

КАЕРЈЕНГ – БЕРХЕМ (Луксембург 1)

20:30ч

НФХ НИК – ЕСБЈЕРГ (Данска 1, жени)

РАНДЕРС – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1, жени)

ВИБОРГ – СИЛКЕБОРГ (Данска 1, жени)

СЕЛЕС – БУРГ ДЕ ПАЖ (Франција 1, жени)

20:45ч

ФЛЕНЗБУРГ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Лига на шампиони)

МЕЦ – ЦСКА МОСКВА (Лига на шампиони, жени)