ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонските кадетки на ден одмор, стартува ЕП за кадети во Црна Гора

Денеска ќе биде комплетирано првото коло од главната рунда на Светското првенство за кадетки што се одржува во Скопје.

Македонија има ден одмор пред завршната битка со Исланд за место во четвртфиналето на Мундијалот.

Во Подгорица, во две сали, започнува Европското првенство за кадети, каде селекцијата на Германија ќе биде бранител на титулата.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

12:30 ШПАНИЈА – УРУГВАЈ (СВЕТСКО ПРВЕНСТВО)

13:45 ГЕРМАНИЈА – УНГАРИЈА (ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО)

14:00 ШПАНИЈА – ФРАНЦИЈА (ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО)

14:30 ШВАЈЦАРИЈА – ГВИНЕЈА (СВЕТСКО ПРВЕНСТВО)

14:30 ЧЕШКА – АРГЕНТИНА (СВЕТСКО ПРВЕНСТВО)

15:45 ИСЛАНД – ПОЛСКА (ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО)

16:00 ФАРСКИ ОСТРОВИ – ШВЕДСКА (ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО)

16:30 ХОЛАНДИЈА – ГЕРМАНИЈА (СВЕТСКО ПРВЕНСТВО)

16:30 СЛОВЕНИЈА – СЛОВАЧКА (СВЕТСКО ПРВЕНСТВО)

18:00 ПОРТУГАЛИЈА – ЦРНА ГОРА (ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО)

18:00 СЛОВЕНИЈА – НОРВЕШКА (ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО)

18:30 ЈУЖНА КОРЕЈА – ГЕРМАНИЈА (СВЕТСКО ПРВЕНСТВО)

18:30 НОРВЕШКА – ФРАНЦИЈА (СВЕТСКО ПРВЕНСТВО)

20:00 ХРВАТСКА – ИТАЛИЈА (ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО)

20:00 ДАНСКА – СРБИЈА (ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО)

20:30 УНГАРИЈА – БРАЗИЛ (СВЕТСКО ПРВЕНСТВО)