ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Куманово со европски предизвик, гостува кај Макаби Аразим

Македонскиот вицепрвак Куманово денеска го игра првиот натпревар од второто коло на Европскиот Куп.

Ривал на избраничките на Драгана Ристова ќе биде израелскиот тим Макаби Аразим во градот Рамат Ган, каде што ќе бидат одиграни двете средби денеска и утре.

Почетокот на двата меча меѓу македонскиот и израелскиот претставник е 18:00 часот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

20:00 ХИИК – РОСКИЛДЕ (ДАНСКА)

18:00 КУМАНОВО – МАКАБИ АРАЗИМ (ЕВРОПСКИ КУП)

16:30 МИОВЕНИ – БАЈА МАРЕ (РОМАНИЈА)

18:00 ЗВЕНИГОРОД – ФЕНИКС (РУСИЈА)

19:00 НИШ – МЛАДОСТ (СРБИЈА)

19:00 ОНЕРЕДС – ХЕИД (ШВЕДСКА)

17:00 ЈЕНИМАЛЕ – ИЗМИР (ТУРЦИЈА)