ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еурофарм Работник по победа за поправање на викендот

Откако вчера Вардар и Металург забележаа порази на гостувањата во Полска и Словенија денеска екипата на Еурофарм Работник ќе има нов натпревар во Лигата на шампионите, а овој пат на домашен терен.

Во Битола денеска гостува екипата на Савехоф и ова ќе биде обид за да се поправи впечатокот од овој викенд со настапите во Европа на македонските тимови.

Покрај тоа тимот на Еурофарм Работник ќе има обид да го поправи и впечатокот оставен од почетокот на сезоната во Лигата на шампионите.

Ова ќе биде тешка средба, но на Еурофарм Работник е да се обиде да се снајде и да покаже дека до крај ќе одигра максимално сериозно и на победа.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:00ч

КУЕНКА – АЛПЛА ХАРД (Куп на ЕХФ)

13:00ч

БАЛАТОНФУРЕДИ – АДЕМАР ЛЕОН (Куп на ЕХФ)

ПЛЗЕН – ХОЛСТЕБРО (Куп на ЕХФ)

РАБОТНИЧКИ – ОХРИД (Македонија, Супер лига)

13:45ч

КИЛ – ХАНОВЕР (Германија Бундес лига)

14:00ч

ЈЕНИМАХАЛЕ – ПОРУБА (Челенџ куп, жени)

15:00ч

ТАТАБАЊА – ЗТР ЗАПОРОЖЈЕ (Куп на ЕХФ)

ХЕРНИНГ ИКАСТ – НФХ НИК (Куп на ЕХФ, жени)

РЕДБЕРГСЛИД – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1)

15:10ч

ЕСБЈЕРГ – ЛУБЛИН (Лига на шампиони, жени)

15:30ч

СКА МИНСК – РАЈН НЕКАР (Куп на ЕХФ)

16:00ч

ГЕПИНГЕН – БАЛИНГЕН (Германија, Бундес лига)

ЛУДВИГСХАФЕН –НОРДХОРН (Германија, Бундес лига)

ШТУТГАРТ – БЕРГИШЕР (Германија, Бундес лига)

ВИНТЕРТУР – БЈЕРИНБРО (Куп на ЕХФ)

БРЕГЕНЦ – ВАЛУР (Челенџ куп)

ХАЛДЕН – КАУНО АЗУЛАС (Челенџ куп)

17:00ч

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – САВЕХОФ (Лига на шампиони)

ПСЖ – ФЛЕНЗБУРГ (Лига на шампиони)

КОКС – БИДАСОА ИРУН (Лига на шампиони)

ЃЕР – БАНИК МОСТ (Лига на шампиони, жени)

КРИМ МЕРКАТОР – САВЕХОФ (Лига на шампиони, жени)

НАНТ – АРЕНДАЛ (Куп на ЕХФ)

БРАШОВ – БИСТРИЦА (Куп на ЕХФ, жени)

НИЦА – КОПЕНХАГЕН (Куп на ЕХФ, жени)

СТОРХАМАР – ТЕРТНЕС (Куп на ЕХФ, жени)

17:30ч

ШАМБЕРИ – ЕКС (Куп на ЕХФ)

НОВЕ ВЕСЕЛИ – ДИФЕРДАНЖ (Челенџ куп)

ГУИФ – ХОВДЕ (Шведска 1)

18:00ч

МАГУРА ЦИСНАДЕИ – ГРАН КАНАРИЈА (Куп на ЕХФ, жени)

ОДЕСА – РАМАТ ХАШАРОН (Челенџ куп)

МАДЕИРА – ХАЏИЧИ (Челенџ куп, жени)

ФОЉО – ФАНА (Норвешка 1, жени)

ФРЕДРИКСТАД – МОЛДЕ (Норвешка 1, жени)

ОПСАЛ – ГЈЕРПЕН (Норвешка 1, жени)

19:00ч

ЕЛВЕРУМ – ПИК СЕГЕД (Лига на шампиони)

КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН – ВИСЛА ПЛОЦК (Лига на шампиони)

МОНПЕЛЈЕ – МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ (Лига на шампиони)

ГОРИЦА – ДУБРАВА (Хрватска, Премиер лига)

ДОБОВА – МАРИБОР (Словенија 1)

ГРАДЕЦ – ЦЕЛЈЕ (Словенија 1)

ГВАРДИЈА ОПОЛЕ – АЗОТИ ПУЛАВИ (Куп на ЕХФ)

ГУАРДЕС – ТУН (Челенџ куп, жени)

19:15ч

ОБИЛИЌ – ПАРТИЗАН (Србија Супер лига)

19:30ч

ДУКЛА ПРАГА – ГРАЧАНИЦА (Челенџ куп)

20:00ч

ПЕЛИСТЕР – СТРУЖАНКА (Македонија, Женска лига)