Денеска на терените: Две финалиња во еден ден, во Автокоманда се делат два пехари

Финалистите во Купот на Македонија денеска ќе се соочат во „Автокоманда“ во битката за трофеите во двете конкуренции.

Први на терен денеска излагаат составите на Куманово и Вардар, а дамите ќе се борат за трофејот со почеток во 14:30 часот.

Машкото финале почнува од 17:30 часот и се очекува исто така интересна средба во која Вардар и Еурофарм Пелистер ќе имаат што да покажат на теренот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ДУНАРЕА БРАИЛА – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Романија 1, жени)

11:00ч

БАЈА МАРЕ – МАГУРА ЧИСНАДЕИ (Романија 1, жени)

13:15ч

АЗОТИ ПУЛАВИ – ВИСЛА ПЛОЦК (Полска Супер лига)

13:30ч

БИСТРИЦА – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

13:45ч

ЧСМ ГАЛАЦИ – МИОВЕНИ (Романија 1, жени)

14:00ч

ВИБОРГ – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Данска 1, плеј-оф, жени)

14:15ч

ДЕБРЕЦЕН – КИШВАРДА (Куп на Унгарија, жени)

15:30ч

БЕНФИКА – ПОРТО (Португалија 1)

16:00ч

ЕКС АН ПРОВАНС – ШАМБЕРИ (Франција 1)

ЕСБЈЕРГ – ОДЕНЗЕ (Данска 1, плеј-оф, жени)

ГАЈА – МАДЕИРА (Португалија 1)

АСТРАХАНОЧКА – ЛАДА ТОЉАТИ (Русија Супер лига, плеј-оф, жени)

16:10ч

ЧСМ СЛАТИНА – КЛУЖ (Романија 1, жени)

16:15ч

БРЕСТ – НАНТ (Куп на Франција, жени)

16:30ч

БЕЛЕНЕНСЕС – АВАНКА (Португалија 1)

ПЛОЕШТИ – БУЗАУ (Романија 1, жени)

16:45ч

ФЕРЕНЦВАРОШ – ЃЕР (Куп на Унгарија, жени)

17:00ч

ППД ЗАГРЕБ – ПОРЕЧ (Хрватска 1, плеј-оф)

НАВА – МОРАЦО КАЊАС (Шпанија Асобал)

17:30ч

ВОЈВОДИНА – ПАРТИЗАН (Србија 1, плеј-оф)

18:00ч

НЕКСЕ – ДУБРАВА (Хрватска 1, плеј-оф)

БЈЕЛОВАР – ДУБРОВНИК (Хрватска 1, плеј-аут)

ЦЕЛЈЕ – ИЗОЛА (Словенија 1)

КРКА – МАРИБОР (Словенија 1)

РИБНИЦА – ЉУБЉАНА (Словенија 1)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СПАРТАК (Србија 1, плеј-аут)

НОВИ ПАЗАР – ПРОЛЕТЕР (Србија 1, плеј-аут)

ОБИЛИЌ – КИКИНДА (Србија 1, плеј-аут)

ШАМОТ – ЦРВЕНКА (Србија 1, плеј-аут)

БЕНИДОРМ – ВИЉА ДЕ АРАНДА (Шпанија Асобал)

БАЛАТОНФУРЕДИ – ЧЕГЛЕДИ (Унгарија 1)

ДАБАС – ВЕСПРЕМ (Унгарија 1)

КОМЛО – ЧУРГО (Унгарија 1)

ТАТАБАЊА – ЕГЕР (Унгарија 1)

СТАЛ МИЛЕЦ – ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК (Полска Супер лига)

МАЈА ИСМАИ – ПОВОА (Португалија 1)

СУР – СТ. ГАЛЕН (Швајцарија 1, плеј-оф)

18:10ч

ХОВДЕ – САВЕХОФ (Шведска 1, плеј-оф)

18:15ч

ФЕРЕНЦВАРОШ – ПИК СЕГЕД (Унгарија 1)

18:30ч

КИЛ – БАЛИНГЕН (Германија, Бундес лига)

БИДАСОА ИРУН – ПУЕНТЕ ХЕНИЛ (Шпанија Асобал)

ГВАДАЛАХАРА – АДЕМАР (Шпанија Асобал)

18:45ч

РАПИД БУКУРЕШТ – КРАЈОВА (Романија 1, жени)

19:00ч

СЕСВЕТЕ – ВАРАЖДИН (Хрватска 1, плеј-оф)

ВИНКОВЦИ – УМАГ (Хрватска 1, плеј-аут)

ДОБОВА – УР. ЛОКА (Словенија 1)

ДУБОЧИЦА – РАДНИЧКИ (Србија 1, плеј-оф)

ЛА РИОХА – ПУЕРТО САГУНТО (Шпанија Асобал)

ЛИНЦ – ГРАЦ (Австрија 1, плеј-аут)

АКВА САНТАС – ВИТОРИЈА (Португалија 1)

БОАВИСТА – САНЈОАНЕНСЕ (Португалија 1)

СПОРТИНГ – ХОРТА (Португалија 1)

19:30ч

ХУЕСКА – АНАИТАСУНА (Шпанија Асобал)

ФЕРЛАХ – КРЕМС (Австрија 1, плеј-оф)

В. ВИЕНА – АОН ФИВЕРС (Австрија 1, плеј-оф)

ПЈОТРКОВИЈАН ПЈОТРКОВ – ШЧЕЦИН (Полска Супер лига)

20:00ч

ЗАМЕТ – ГОРИЦА (Хрватска 1, плеј-аут)

ЖЕЛЕЗНИЧАР – РУДАР КОСТОЛАЦ (Србија 1, плеј-оф)

ВАЉАДОЛИД – КУЕНКА (Шпанија Асобал)

20:15ч

ФАДИ ВИНТЕРТУР – БАЕЛ (Швајцарија 1, плеј-оф)

20:30ч

РАЈН НЕКАР – ЕРЛАНГЕН (Германија, Бундес лига)

ТРЕБЊЕ – ГРАДЕЦ (Словенија 1)

ЦИСНЕ – СИНФИН (Шпанија Асобал)

21:00ч

МОНПЕЛЈЕ – ПСЖ (Куп на Франција)