Денеска на терените: Дамите ги комплетираат одложените натпревари

Меѓу натпреварите кои денеска ќе бидат одиграни ќе имаитри средби од Супер женската лига. Се работи за одложени дуели главно поради позитивни случаи со Ковид 19.

Истите денеска ќе бидат одработени, па се намалува бројот на натпревари кои беа одложени и наскоро ќе има комплетирање на натпреварите и ќе се има комплетната табела од есенскиот дел на сезоната.

Покрај ова денеска интересен натпревар ќе има и за Никола Митревски. Голманот на репрезентацијата на Македонија со тимот на порто има средба против Бенфика и ова е дерби во Португалија, па ќе биде секако интересно.

Што се однесува до другите натпревари ќе ги има во неколку земји така што ќе биде доста интересно.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:00ч

ПОРТО – БЕНФИКА (Португалија 1)

13:30ч

БАЛИНГЕН – ФЛЕНЗБУРГ (Германија, Бундес лига)

14:30ч

СТРУЖАНКА – КУМАНОВО (Македонија, Супер женска лига)

14:50ч

ЛАЈПЦИГ – МАГДЕБУРГ (Германија, Бундес лига)

15:00ч

ПЕЛИСТЕР – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (Македонија, Супер женска лига)

15:20ч

КРЕТЕЈ – ПСЖ (Франција 1)

15:30ч

ШВЕДСКА – УНГАРИЈА (Пријателска средба, жени)

16:00ч

КОБУРГ – ФУКСЕ БЕРЛИН (Германија, Бундес лига)

ЕСЕН – ХАНОВЕР (Германија, Бундес лига)

ГЕПИНГЕН – КИЛ (Германија, Бундес лига)

МАДЕИРА – ГАЈА (Португалија 1)

17:00ч

ШАМБЕРИ – СТ. РАФАЕЛ (Франција 1)

КОМЛО – БУДАКАЛАШ (Унгарија 1)

АРЕНДАЛ – САНДЕФЈОРД (Норвешка 1)

ФИЛИНГЕН – БЕКЕЛАГЕТ (Норвешка 1)

ВИКИНГ – КОЛСТАД (Норвешка 1)

18:00ч

ФЈЕЛХАМЕР – ЕЛВЕРУМ (Норвешка 1)

РУНАР – ХАЛДЕН (Норвешка 1)

18:20ч

ПЈОТРКОВИЈАН ПЈОТРКОВ – ЗАБЖЕ (Полска Супер лига)

18:30ч

МЕЛЗУНГЕН – БЕРГИШЕР (Германија, Бундес лига)

19:00ч

БЈЕЛОВАР – СЕСВЕТЕ (Хрватска Премиер лига)

ХОЛСТЕБРО – АЛБОРГ (Данска 1)

ДЕСПИНА – ШАМПИОН (Македонија, Супер женска лига)