ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Германија против Франција за убав ден на СП

На Мундијалот во Јапонија битката станува сè поинтересна, а денеска се игра натпреварите од 4. коло на кои најголемите возбудувања се очекуваат на пресметката меѓу Германија и Франција.

Овие две селекции се соочуваат од 11 часот по македонско време и дефинитивно ова ќе биде натпревар на кој се решава прашањето за првото место во групата.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:00ч

УНГАРИЈА – СЕНЕГАЛ (Светско првенство за жени)

ГЕРМАНИЈА – ФРАНЦИЈА (Светско првенство за жени)

12:30ч

ДАНСКА – БРАЗИЛ (Светско првенство за жени)

15:00ч

ПЕРМ – СТ. ПЕТЕРСБУРГ (Куп на Русија)

17:00ч

СТАВРОПОЛ – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Куп на Русија)

17:15ч

ТАТРАН ПРЕШОВ – ПЕКИНГ УНИВЕРЗИТЕТ (СЕХА лига)

17:25ч

ДОБРОГЕА СУД – СТЕАУА (Романија 1)

17:30ч

СТРУГА – БУТЕЛ СКОПЈЕ (Македонија, Супер лига)

18:00ч

ЕЛВЕРУМ – ФИЛИНГЕН (Норвешка 1)

КОЛСТАД – БЕКЕЛАГЕТ (Норвешка 1)

ХРОБРИ ГЛОГОВ – ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК (Полска Супер лига)

ТАРНОВ – ЗАБЖЕ (Полска Супер лига)

18:30ч

БЈЕРИНГБРО – АРХУС (Данска 1)

ПЈОТРКОВИЈАН ПЈОТРКОВ – КАЛИШ (Полска Супер лига)

СТАЛ МИЛЕЦ – КЕЛЦЕ (Полска Супер лига)

ЗАГЛЕБИЕ ЛУБИН – ММТС КВИЖИН (Полска Супер лига)

19:00ч

ГОГ – НОРДСЈИЛАНД (Данска 1)

КОЛДИНГ – АЛБОРГ (Данска 1)

РУНАР – ХАЛДЕН (Норвешка 1)

КРИСТИЈАНШТД – ИФК ИШТАД (Шведска 1)

ОНЕРЕД – ВАРБЕРГ (Шведска 1)

ХОВДЕ – ЛУГИ (Шведска 1)

19:15ч

ШЧЕЧИН – ГВАРДИЈА ОПОЛЕ (Полска Супер лига)

19:30ч

КУЕНКА – БАРСЕЛОНА (Шпанија Асобал)

МОРС – ЛЕМВИГ (Данска 1)

ИСТР – ШАМБЕРИ (Лига куп на Франција)

КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН – КРИЕНС (Швајцарија 1)

20:00ч

АНАИТАСУНА – НАВА (Шпанија Асобал)

20:15ч

БИДАСОА ИРУН – М. КАЊАС (Шпанија Асобал)

20:30ч

ВАЉАДОЛИД – ПУЕРТО САГУНТО (Шпанија Асобал)

ХУЕСКА – ЛА РИОХА (Шпанија Асобал)

ПУЕНТЕ ХЕНИЛ – СИНФИН (Шпанија Асобал)

ДАНКЕРК – НАНТ (Лига куп на Франција)

НИМ – ТУЛУЗ (Лига куп на Франција)

БОАВИСТА – МАДЕИРА (Португалија 1)

21:00ч

ГРАЊОЛЕРС – ГВАДАЛАХАРА (Шпанија Асобал)

21:30ч

ПОРТО – АКВА САНТАС (Португалија 1)

22:00ч

БРАГА – БЕНФИКА (Португалија 1)

ГАЈА – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)

МАЈА ИСМАИ – СПОРТИНГ (Португалија 1)

23:00ч

ХОРТА – ВИТОРИЈА (Португалија 1)